فالوده ی ژله ای

ژله ها

فالوده یا پالوده از خوردنی‌های ایرانی و از نوع دسر هست. فالوده نوعی دسر یخی ایرانی هست که با قرار دادن رشته‌های باریک نشاسته در محلول آب و شکر درست میشه. پالوده شیراز، کرمان و یزد معروف هست. پالوده شیرازی را معمولاً با یک نوع چاشنی مانند آب لیمو و یا شربت آلبالو و پالوده کرمانی را با گلاب و نعناع مخلوط کرده و مصرف می‌کنند.

حالا یه مدل جدید فالوده رو سرو کنید:

مواد لازم :

ژله آلوئورا دو بسته 

ژله رنگی با طعم و رنگ دلخواه یه بسته

فالوده شیرازی 500 گرم

بستنی وانیلی 100 گرم 

 

دو بسته ژله آلوئورا رو با دو لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کاملا شفاف بشه و ذرات ژله داخلش مشخص نباشه .. این رو کنار بذارید تا کاملا خنک بشه ..

رشته های فالوده رو از آبش جدا کنید و به مواد بالا اضافه کنید ( دقت کنید نباید داخل فالوده تون آبلیمو باشه )

این مواد رو داخل قالب بریزید و قالب رو داخل یخچال قرار بدید ..

بعد برید سراغ بقیه مواد ..

یه بسته ژله ای که گفتم به رنگ و طعم دلخواه آماده کنید رو در یه لیوان آب جوش حل کنید .. اگه بعد از مخلوط کردن هنوز ذرات ژله داخلش دیده میشه ظرفتون رو برای مدت کمی داخل ماکروفر یا روی بخار کتری قرار بدید تا ذرات ژله به خوبی حل بشه ..

بستنی وانیلی رو به مواد بالا اضافه کنید و هم بزنید ..

قالب رو بعد از اینکه مواد داخلش کمی سفت شد از یخچال خارج کنید و ژله بستنی آماده شده رو روی اون بریزید و قالب رو مجددا داخل یخچال قرار بدید ..

نکته مهمی که اینجا وجود داره و باید حتما بهش توجه کنید اینه که لایه اول نباید کاملا سفت شده باشه .. در حدی که جای انگشت روش بمونه کافیه چون اگه لایه اولتون زیاد سفت بشه و بعد لایه دوم رو اضافه کنید موقع برگردوندن ژله لایه ها از هم جدا میشه ..نوش جان !

  اگر امتحان کردید حتما لطفا عکس بگیرید و برامون بفرستید.