طرز تهیه شیرینی فرانسوی ماکارون

آشپزی

بیشتر ما شیرینی ماکارون را دیدیم یا خود شیرینی را و یا عکس آن را.شیرینی ماکارون یک شیرینی معروف فرانسوی است که دارای ظاهری زیبا و هوس انگیز است و همه را برای تست این شیرینی جذب می کند.

در اینجا طرز تهیه این شیرینی را به شما آموزش می دهیم.

شیرینی ماکارون با رنگ های متفاوتی وجود دارد که هر رنگ دارای طعم متفاوتی است .در اینجا طرز تیه رنگ قرمز که با طعم تمشک است ، رنگ سبز با طعم پسته ، سفید با طعم وانیلی ، قهوه ای با طعم شکلاتی و رنگ زرد با طعم لیمو را به شما آموزش می دهیم.

ابتدا 2 عدد سفیده تخم مرغ را هم می زنیم و کم کم 150 گرم پودر قند را به آن اضافه می کنیم تا زمانی که پف کند.سپس 120 گرم بادام پودر شده را اضافه و به آرامی هم می زنیم.

سپس برای درست کردن هر رنگ ، 10 قطره از رنگ خوراکی را به آن اضافه می کنیم و برای طعم های سبز می توانیم پودر پسته ،قهوه ای پودر شکلات و وانیلی از پدر وانیل استفاده کنیم.

سپس خمیر را در سینی به صورت گرد و کوجک قرار می دهید و سینی را در فر با درجه حرارت 150 درجه سانتیگراد به مدت 25 دقیقه قرار می دهیم.

ماکارون فرانسویبعد از سرد شدن خمیرها ، نوبت به مواد میانی آن است. برای طعم تمشکی ، کره و پودر قند و مربای تمشک را مخلوط می کنیم تا کرم مانند شود. برای طعم پسته ای ، پودر پسته را با کره مخلوط می کنیم و اگر حالت سفت داشت به آن کمی شیر اضافه می کنیم.

برای طعم وانیلی هم مثل پسته ای عمل می کنیم فقط به جای پودر پسته از پودر وانیل استفاده می کنیم.

برای طعم شکلات ، خامه و تکه های شکلات را با هم می جوشانیم و صبر می کنیم خنک شود و حالت کرم شود.

برای طعم لیمویی ، کره و پودر قند و پوست لیمو رنده شده را باهم مخلوط می کنیم و در آخر 3 قاشق آبلیمو تازه اضافه می کنیم.

مواد میانی را بین دو ماکارون می ریزیم و صبر می کنیم سرد شود و بعد آماده میل کردن است.