آناناس و انواع و اقسام آن

مواد غذایی

آناناس انواع و اقسام داره. بعضی هاش شیرین هستن و بعضی هاش ترش. اول باید مطمئن بشید که آناناس مورد نظر کاملا رسیده ، وگرنه ممکنه حساسیت زا باشه. رسیده بودنش هم از رنگ پوستش معلوم می شه. باید سبز نباشه. هر چه قهوه ای تر بهتر.

بعد برگ های سر آناناس رو بزنید و تهش رو هم بزنید . بعد همونطور که آناناس ایستاده، با یک چاقوی تیز پوستش رو عمودی بکنید . باید پوستش رو نازک نکنید، چون تیغ ها بیشتر توش باقی می مونه.

بعد که پوستش کنده شد، با همون چاقو شیارهای اریب اریب از بالا به پایین ایجاد می کنید و به این ترتیب باقی مونده ی تیغ ها رو در میارید .

چوب وسط آناناس خوردنی نیست. مثل وسط سیب که دونه هاش هست و در میارن. هر چند آناناس دونه نداره . عین سیب که از چهار طرف قاچش می کنید، آناناس رو هم همون جوری از چهار طرف قاچ کنید و بعد هر چهار قاچ رو خورد کنید .

اگر آناناس شیرین بود که هیچ. ولی معمولا آناناس شیرین توی ایران نیست و همه ی آناناس ها ترش یا کم مزه هستن. معمولا عطر آناناس از مزه اش بیشتره و اگر به کمپوت عادت کرده باشید شاید مزه ی اصلی آناناس خیلی به نظرتون نیاد.

اگر آناناس ترش بود می تونید یک تکه اش رو نمک بزنید و امتحان کنید ببینید اون طوری دوست دارید یا نه. در اندونزی آناناس ترش رو این طوری می خورن یا توی غذا می ریزن و می پزن. کبابش هم می کنن.

اگر هیچ کدوم از این کارها رو دوست نداشتید دو کار دیگه می تونید بکنید : ازش کمپوت یا مربا درست کنید .